logo1

گواهینامه‌ GMP / جی ام پی

گواهینامه GMP

گواهینامه‌ GMP / جی ام پی

گواهینامه‌ی GMP، گواهینامه‌ای است که نشان می‌دهد محصولات تولید شده توسط سازمان موردنظر، از کیفیت لازم برخوردار است. درواقع گواهینامه‌ GMP به ارزیابیِ شیوه‌های تولید خوب می‌پردازد. GMP مخفف کلمه‌ی Good manufacturing practice به معنای شیوه‌ی خوب تولید است. گواهینامه GMP شامل دستورالعمل‌هاییست که تولیدکنندگان را ملزم می‌سازد تا محصولاتی نظیر مواد غذایی، محصولات دارویی و بهداشتی، مواد آرایشی و ... را در شرایط مناسب و با کیفیت بالا تولید کنند.

گواهینامه‌ GMP آسیب‌ها و خطرات احتمالی در صنایعی که محصولات مهم و حساسی نظیر محصولات دارویی، بهداشتی، پزشکی و غذایی تولید می‌کنند، را به‌طور چشم‌گیری کاهش می‌دهد. این گواهینامه الزاماتی را برای مدیران و صاحبان کسب‌وکارها ایجاد می‌کند که طی آن از ابتدای فرآیند تولید تا انتهای آن، مسائلی همچون بهداشت کارکنان، استفاده از تجهیزات خوب و باکیفیت، بسته‌بندی درست و مناسب و ... رعایت شود. به عنوان مثال فرآیندهای تولید با دقت باید تعریف شوند، هر تغییری در این فرآیند باید گزارش شود و مورد ارزیابی قرار بگیرد و پس از توزیع محصولات نیز، در صورتی که شکایتی گزارش شود، لازم است پیگیری شود تا عیب‌ها و نواقص محصولات مشخص و برطرف گردد و از عدم تکرار این نواقص اطمینان حاصل شود. درواقع گواهینامه‌ GMP به زیرساخت، ساختار محیط و تجهیزات مورد استفاده در تولید یک محصول تا رسیدن به دست مشتری نهایی، توجه دارد.

لازم به ذکر است اخذ گواهینامه‌ ایزو 9001 به اخذ گواهینامه‌ GMP نیز کمک می‌کند؛ چراکه ایزو 9001 یا همان سیستم مدیریت کیفیت، الزاماتی شبیه به الزامات GMP دارد که در صورت دریافت گواهینامه‌ی آن، در وقت و هزینه‌ی کسب گواهینامه‌ GMP نیز صرفه‌جویی می‌شود.

با توجه به نکات گفته شده در بالا، می‌توان گفت کسب گواهینامه‌ی GMP در صنایع مختلف به‌ویژه صنایعی که به‌طور مستقیم با سلامتی انسان‌ها سروکار دارند (مانند صنایع غذایی، دارویی، پزشکی، آرایشی-بهداشتی و ..)، می‌تواند مفید و موثر باشد. این گواهینامه به صاحبان این صنایع کمک می‌کند تا محصولاتی با کیفیت خوب تولید کنند و در اختیار مشتریان قرار دهند و بدین ترتیب ضمن بهبود کیفیت محصولات تولیدی صنعت خود، رضایت و اعتماد مشتریان را افزایش داده و درنهایت اعتبار خود را نیز ارتقا دهند.

بنابراین گواهینامه‌ GMP اصول و الزاماتی را عنوان می‌سازد که در مراحل مختلف تولید لازم الاجرا هستند و طی آن مدیران صنایع و تولیدکنندگان می‌توانند محصولات خود را به کیفیت قابل قبولی برسانند و بدین ترتیب هرچه بیشتر به افزایش فروش و کسب سود برسند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ گواهینامه GMP با ما در ارتباط باشید...

سایر موارد جستجو:
گواهینامه GMP چیست, اخذ گواهینامه GMP، دریافت گواهینامه GMP، شرایط دریافت گواهینامه GMP، گواهینامه جی ام پی، مدارک مورد نیاز برای دریافت GMP، GMP مخفف چیست، اخذ GMP، معنی GMP، مدارک لازم برای اخذ GMP، جی ام پی چیست، دریافت جی ام پی، نشان جی ام پی، متن استاندارد جی ام پی
  • تهران، صادقیه
  • 02144259582
  • --
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا