logo1

گواهینامه ایزو 3632 - استاندارد زعفران

3632

گواهینامه ایزو 3632 استاندارد زعفران

گواهینامه ایزو 3632، استانداردی است که به ارزیابیِ اصل بودنِ زعفران و همچنین کیفیتِ ویژگی‌های مختلف آن از جمله قدرتِ رنگ و طعم‌دهی می‌پردازد. علاوه بر این، نمونه‌برداری، بسته‌بندی و نشانه‌گذاری زعفران خشک شده از دیگر مواردی است که استاندارد ایزو 3632 به آن توجه دارد. استاندارد ایزو 3632 در کنار استانداردهای دیگری همچون استاندارد ملی 5689 که به ویژگی‌های میکروبیولوژی زعفران می‌پردازد و همچنین استاندارد ملی 3659 که مختص به نمونه‌برداریِ زعفران است، کاربرد دارد.

به‌صورت کلی به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سطح زیر کشت زعفران در جهان 122 هزار و 195 هکتار است که بیش از 88 درصد آن در ایران واقع شده است. زعفران کشت شده در ایران یکی از مرغوب‌ترین و با‌ارزش‌ترین تولیدات است که سالانه 280 تن از این محصول به سایر کشورها صادر می‌شود. این مسئله موجب شکل‌گیری بازاری رقابتی برای کسب سود هرچه بیشتر از طریق تولید و صادر کردنِ این طلای سرخ شده است که در این میان برخی از افراد با تولید تقلبی یا کم کیفیتِ این محصول، سعی دارند با کمترین هزینه، بیشترین سود را عاید خود کنند. در اینجاست که شرکت‌ها با اخذ گواهینامه‌ ایزو 3632 می‌توانند این اعتبار را برای خود ایجاد کنند که محصولات آن‌ها از کیفیت و مرغوبیت خوبی برخوردار است. اخذ گواهینامه ایزو 3632 موجب می‌شود مشتری‌های شرکت‌ها نسبت به اصل بودن محصولی که خریداری می‌کنند نیز اطمینان حاصل کنند و بدین ترتیب تبدیل به مشتریان دائمی شوند و در بلندمدت سودهای فراوانی را روانه‌ی شرکت‌های تولیدکننده‌ی زعفرانِ باکیفیت کنند. همانطور که پیش از این اشاره شد، از جمله ویژگی‌هایی که موجب می‌شود تا زعفرانی به عنوان زعفران مرغوب شناخته شود طعم و عطر آن است. اساسا زعفران باید کمی تلخ ‌مزه و تند باشد و نباید بر اثر رطوبت یا خشک کردن نامناسب به هم بچسبد. علاوه بر این، استفاده از رنگ‌های افزودنی در فرآورده‌های زعفرانی غیرمجاز محسوب می‌شود.

گواهینامه ایزو 3632 برای زعفران‌های رشته‌ای، رشته‌ای بریده و پودری کاربرد دارد. بنا بر استاندارد ایزو 3632 لازم است این زعفران‌ها در ظروف مقاوم، سالم و بهداشتی که غیرقابل واکنش‌های شیمیایی با زعفران باشند، بسته‌بندی شوند، وزن هر بسته برای مصارف خانوارها باید کمتر از 30 گرم و برای مصارف صنعتی و صادرات حداکثر 1000 گرم باشد، اطلاعات لازم مانند نام و نوع محصول، نشانی تولید کننده، وزن خالص، تاریخ مصرف و بسته‌بندی، درجه محصول، شماره سری ساخت، عبارت «محصول ایران» و مواردی از این دست، باید بر روی بسته‌ها به زبان فارسی یا به زبان کشوری که به آن صادر می‌شود، با جوهر غیرسمی نوشته شود.

در صورت نیاز به کسب مشاوره برای اخذ گواهینامه‌ ایزو 3632 می‌توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید .
  • تهران، صادقیه
  • 02144259582
  • --
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا