logo1

نحوه اخذ گواهینامه ایزو ISO

مراحل اخذ ایزو

نحوه اخذ گواهینامه ایزو | ISO :

بسیاری از افراد شاید با نحوه اخذ گواهینامه ایزو آشنایی نداشته باشند و به همین دلیل باید با نحوه آن آشنایی های لازم را به دست آورند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می خواهید گواهینامه ایزو خود را دریافت کنید باید با نحوه اخذ گواهینامه ایزو آشنایی داشته باشید که در ادامه مراحل آن را بیان می کنیم.

مراحل و نحوه اخذ گواهینامه ایزو :

شما برای اینکه با نحوه اخذ گواهینامه ایزو آشنایی داشته باشید باید مراحلی را طی کنید که این مراحل عبارت می باشد از :

1. انتخاب صحیح استاندارد ایزو :

در گام اول باید سازمان مطمئن شود که برای دریافت گواهینامه ایزو استانداردهای لازم رعایت شده است. این موضوع بسیار اهمیت دارد چرا که از این طریق می تواند با سازمان های دیگر ارتباط برقرار کند، بر این اساس باید به خوبی به استانداردهای ایزو دقت داشته باشد.

2. بررسی استاندارد ایزو :

یکی دیگر از مراحل نحوه اخذ گواهینامه ایزو این است که به خوبی ایزو مورد نظر خود را بررسی کند، اگر سازمان مایل باشد می تواند یک نسخه از ایزو را خریداری کند، ولی دقت داشته باشید که این امر الزامی نمی باشد.

3. ارتباط با اهداف :

مدیریت ارشد سامان برای اینکه سیستم مدیریت گواهینامه ایزو خود را تحکیم ببخشد باید اهداف خود را توسعه دهد، مدیریت ارشد در تمامی مراحل نحوه اخذ گواهینامه ایزو باید حمایت شود.

4. برنامه ریزی و اجرای آموزش ایزو :

اگر سازمان مربوطه با ایزو آشنایی ندارد می تواند در دوره های آموزشی آن شرکت کند، چرا که از این طریق اطلاعات سازمان بیشتر می شود و اعتماد به نفس بیشتری را به دست می آورد.

5. به کارگیری مشاور ایزو :

اگر می خواهید ارزش فرآیند سازمان را بیشتر کنید باید از یک مشاور حرفه ای استفاده نمایید، مشاور حرفه ای ایزو در استراتژی های گواهینامه ایزو به شما بسیار کمک می کند، دقت داشته باشید این مشاور ایزو باید مستقل باشد.

6. انتخاب شرکت گواهی دهنده ایزو :

در این مرحله از نحوه اخذ گواهینامه ایزو باید شرکت معتبری را برای گواهی ایزو خود انتخاب کنید، این شرکت باید محبوبیت و اعتبار لازم را برای دریافت گواهی ایزو داشته باشد و همچنین دارای تجربه زیادی در این زمینه باشد.

7. مرحله اول و دوم ممیزی خارجی :

ممیز خارجی در مرحله اول مدرک سیستم مدیریتی را بازنگری می کند و استانداردهای لازم آن مورد بررسی قرار می دهد، و در مرحله دوم برای سازمان گواهینامه ایزو را صادر می کنند.

لینک های مرتبط:

چگونه گواهینامه ایزو بگیریم؟

هزینه گرفتن ایزو برای شرکت

موارد جستجو در اینترنت :
نحوه اخذ گواهینامه ایزو، مراحل اخذ ایزو، مراحل دریافت گواهی ISO، شرایط دریافت ایزو، شرایط دریافت ISO، گواهی ISO، مراحل دریافت گواهینامه ISO، نحوه دریافت ایزو، نحوه گرفتن گواهی ISO، نحوه اخذ ایزو، نحوه اخذ ISO، نحوه دریافت مدرک ایزو، اخذ ISO، نحوه ایزو گرفتن برای شرکت، مدارک برای گرفتن ایزو، ISOچیست، گواهی نامه ISO، ازکجا ISO بگیریم، صدور گواهینامه ایزو، ISO

 

  • تهران، صادقیه
  • 02144259582
  • --
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا