logo1

چگونه گواهینامه ایزو بگیریم ؟ / چگونگی دریافت ایزو برای شرکت

iso chist

چگونه گواهینامه ایزو بگیریم ؟ / چگونگی دریافت ایزو برای شرکت

اخذ ایزو و داشتن گواهینامه ایزو با توجه به شرایط امروزه به یکی از امتیازات مهم سازمان برای شرکت در مناقصات ، استفاده در تبلیغات ، بهره وری سیستم در راستای بهبود کیفیت خدمات و کالا ، صادرات و... تبدیل شده است . دریافت ایزو میتواند به مشتری یا کارفرما این اطمینان را دهد که سازمان در راستای بهبود کیفیت کالا یا خدمات خود تلاش مینماید .

چگونه ایزو بگیریم ؟

برای گرفتن گواهینامه ایزو ابتدا نیاز سازمان خود را شناسایی و براساس نیاز اقدام به دریافت ایزو کرد. گواهینامه ایزو 9001 معمولا به عنوان استاندارد عمومی و پایه و اساس تمامی استاندارد ها اخذ میشود و سایر گواهینامه ها بر اساس نیاز سازمان اخذ می شوند . برای مثال یک شرکت با زمینه فعالیت پیمانکاری به دنبال اخذ گواهینامه اچ اس ایی می رود که ترکیب دو استاندارد ایزو 14001 با عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو 45001 با عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی میباشد و یک شرکت دیگر در زمینه تولید و بسته بندی مواد غذایی به سراغ گواهینامه ایزو 22000 باعنوان سیستم مدیرت ایمنی در صنایع غذایی می رود .

مراحل دریافت ایزو

مراحل دریافت ایزو در مراجع صادر کننده ایزو بسیار متفاوت است . برخی مراجع صادر کننده ایزو خواستار مستند سازی و پیاده سازی دقیق الزامات استاندارد مورد نظر هستند که دریافت ایزو از این مراجع مستلزم داشتن زمان و هزینه کافی و همچنین استفاده از کارشناسان مجرب در سازمان است .این مراجع طی یک یا چند مرحله ممیزی، سیستم مورد نظر را مورد ممیزی قرار میدهند که در نهایت پس از تایید نهایی منجر به صدور گواهینامه ایزو برای شرکت می شود. برخی از مراجع صادر کننده ایزو نیز به داشتن مستندات بسنده کرده و بدون برگزاری جلسات ممیزی گواهینامه ایزو را برای شرکت صادر میکنند . بنابراین نیاز است ابتدا تمامی مراجع صادر کننده ایزو را بشناسیم و سپس اقدام به اخذ گواهینامه ایزو نماییم .

انواع CB صادرکننده گواهینامه ایزو / ISO

1-    مراجعی که تحت اعتبار سازمان IAF ( سازمان اعتبار دهندگان بین المللی ) فعالیت میکنند

2-   مراجعی که تحت اعتبار AB مستقل و خصوصی فعالیت میکنند .

دریافت گواهینامه ایزو از مراجع خصوصی نسبت به مراجع دارای تاییه IAF راحت تر و کم هزینه تر است .ولی توجه داشته باشید که مراجع تحت اعتبار سازمان IAF از بالاترین سطوح اعتباری برخوردار هستند. مرکز رایان سرت با در اختیار گذاشتن تمامی اطلاعات در این زمینه در کنار شما خواهد بود تا بهترین تصمیم را باتوجه به نیاز سازمان اتخاذ نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره های مرکز تماس حاصل فرمایید .

سایر مطالب:
هزینه گرفتن گواهینامه ایزو
شرایط گرفتن ایزو برای شرکت
معرفی انواع گواهینامه ایزو
موارد جستجو در اینترنت : چگونه گواهینامه ایزو بگیریم؟ ، چگونه ایزو بگیریم ، چطوری گواهینامه ایزو بگیریم ، چگونگی دریافت ایزو ، دریافت ایزو برای شرکت چگونه است ، چگونه برای شرکت ایزو بگیریم ، چگونه ایزو دریافت کنیم ، شرایط گرفتن گواهینامه ایزو ، مدرک ایزو ، مدارک لازم برای گرفتن ایزو ، ایزو ، ISO ، شهادة ISO ، مدارک iso ، مشاور ایزو ، لیست شرکتهای صادرکننده ایزو در ایران ، احصل على شهادة الايزو الأن في مختلف محافظات العراق ، شرایط دریافت ایزو ، شرایط گرفتن ISO ، شرایط اخذ گواهینامه ایزو ، شرایط دریافت ایزو برای شرکت ، شرایط گرفتن گواهینامه ISO برای شرکت ،دریافت ایزو ، دریافت فوری گواهینامه ایزو ،

 

  • تهران، صادقیه
  • 02144259582
  • --
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا